Az átlagosnál jóval magasabb hőmérséklet már nem csak a gyermekek, az idősek, vagy a keringési betegségekben szenvedők számára jelent megpróbáltatást. A hőség mindannyiunk szervezetét megterheli. Nézzük, hogyan tehetjük elviselhetőbbé!
A folyadék fogyasztás fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyoznunk, különösen, ha hosszú napokon keresztül kell szembenéznünk hőséggel. A meleget pár napig ugyan jól tűri szervezetünk, ezután azonban a legerősebbek is kimerülhetnek. Szomjúságunkat azonban ne alkoholos, koffeintartalmú, vagy cukrozott italok fogyasztásával csillapítsuk, mivel ezek épp ellenkezőleg hatnak, vagyis felgyorsítják a folyadék távozását szervezetünkből.
Amennyiben megtehetjük, különösen a déli órákban maradjunk otthon. Szerezzünk be légkondicionáló berendezést, vagy ventilátort. Sétáinkat, s intéznivalóinkat a kora reggeli, vagy késő esti időszakban végezzük, s a szabadban keressük az árnyékos helyeket. Kint tartózkodásunk alatt viseljünk széles karimájú kalapot, világos, bő, szellős öltözéket. A gyermekeket ne öltöztessük túl.
A nagy melegben érdemes bevásárlóközpontokban hűsítenünk magunkat. Programjaink megválasztásánál is keressük a légkondicionált helyeket, mozikat, éttermeket. Az intenzív testmozgás végzésére nagy hőségben még a reggeli órák sem ajánlottak. Mozogjunk lassú mozdulatokkal, s a kimerítő edzéseket végezzük inkább légkondicionált termekben, vagy hűvösebb időben.
Nedves törlőkendő segítségével hűsítsük magunkat. Szabadban végzett munka közben tartsunk több pihenőt, s ne feledkezzünk el társainkról sem. Keressük fel, látogassuk gyakrabban idős, vagy beteg hozzátartozóinkat. Házi kedvencünk magasabb vízigényéről is gondoskodjunk.
Bármilyen csábító is, de hőségben inkább kerüljük a jéghideg italok fogyasztását, mivel gyomorgörcsöt okozhatnak. Semmiképpen se hagyjunk társainkat, sem házi kedvenceinket felhúzott ablak mellett, autóban. Alkalmazkodjunk a hőséghez, az előrejelzéseket és a meleget valóban vegyük komolyan, és ne ragaszkodjunk továbbra is megszokott napirendünkhöz.