Miért vörösebb a lenyugvó Nap?
2009-06-21 20:09:00
Ahogyan közeledik a Nap a látóhatárhoz, a sugarak egyre hosszabb utat tesznek meg az alsó legsűrűbb, legporosabb levegőrétegen keresztül. A leghosszabb távon a vörös, majd a bíbor színű fénysugár hatol át. A bíborvörösnek látszó lenyugvó Nap fényében az esti égbolt felhőin is tükröződik a fény, ezek is vöröses rózsaszínűek ilyenkor. A fénysugár elhajlása miatt a Nap egy ideig még akkor is látható, mikor az már a látóhatár alá kerül.
A víz hatalmas és kemény szelleme, ha tisztelettel bánunk vele, megmutatja lágy, gondoskodó tiszta alakját is. A víz már évezredek óta szimbolizálja a tisztaságot,
Statisztikai adatok szerint, mely a népesség egészére levetített villámbaleseteket veszi alapul ennek esélye 1:28 000. Ez az érték azonban jó néhány egyéb tényezőtől is függ.
A világ hét épített csodája bizonyára mindenki számára ismertek. Kevésbé ismertek azonban a természeti csodák, következnek tehát ezek.
Amikor a levegő feláramlik, a magassággal egyre alacsonyabb a hőmérséklet, a melegebb légrétegben még gáznemű nedvesség láthatóvá válik, kicsapódik, felhő képződik.
A Kárpát-(Pannon)medencét északról és keletről a Kárpátok hegyvonulata, délről a Dinári hegység, míg nyugatról a Déli- és Keleti-Alpok határolják.
A nyár a napozás, a strandolás, a strandon lebarnulás, majd a nyaralás végeztével az azzal való dicsekvés ideje. De napozni csakis helyesen szabad,