Elég sokunk problémája, hogy hideg, vagy meleg front érkezte előtt már napokkal előbb érzékenyebbek, ingerültebbek vagyunk a szokásosnál. Ám vannak olyanok is, akiknek a közérzetváltozás mellett, még fizikai fájdalmakkal is meg kell küzdeniük.
Leegyszerűsítve a frontoknak 3 csoportját különböztetjük meg, amelyek hatással lehetnek az emberi szervezetre: a meleg, a hideg és az okklúziós (a hideg utoléri a meleget és egyesülnek) frontokat. Valójában még a szakemberek sem tudják, mire is érzékeny ilyenkor az ember. Az időjárás változása és az emberi szervezet közötti kapcsolat egyértelmű, de a pontos összefüggésre sajnos még nem derült fény.
A front-érzékenyek tünetei lehetnek enyhék, de akár életveszélyesek is. Akadnak olyanok, akik ilyenkor egyszerűen csak nyugtalanabbak, nyűgösebbek, fáradékonyabbak a megszokottnál. Másoknál a már meglévő szervi bajok - például a szív- és érrendszeri problémák, gyulladások - erősödnek fel. Előfordulhat, hogy egy korábbi műtét, vagy törés helyén jelentkezik az érzékenység. Minél idősebb az ember, annál hajlamosabb a frontérzékenységre, sokkal jobban figyeli az összefüggéseket saját maga és a környezete között. Persze sokan már pszichésen is produkálnak valamilyen tünetet. Elég csak meghallaniuk, hogy időjárás változás lesz, és máris rosszabbul lesznek, mert úgy gondolják, hogy hatnak rájuk az időjárás változásai.
A városi ember még nagyobb veszélynek van kitéve, hiszen a vidéken élők közelebbi kapcsolatban élnek a természettel, jobban figyelnek magukra, környezetükre.