Amerikában kezdték el vizsgálni, hogy milyen hatással van az emberre a nyári időszámítás bevezetése. Bebizonyosodott, hogy csökkent a közlekedési és a halálos balesetek száma, ugyanis az emberek világos nappal térnek haza a munkából, emiatt jókedvűen jönnek ki a munkahelyükről, így lényegesebben figyelmesebbek és toleránsabbak az utakon, mint a téli hidegben, sötétben.
Érdekesség, hogy a vizsgált két nyári hónapban lényegesen kevesebb anyagi kár keletkezett. A nyári időszámítás bűnmegelőzésnek is tekinthető, nincs annyi rablás, támadás a köztereken, utcákon a hosszabb nappalok miatt.
Pozitívan hat az egészségre is: megnő az idő a testmozgásra, ami elősegíti a vér káros zsírszintjének csökkenését, csökken a húgysav szintje, a vér alvadékonysága és a cukorszintje is. A kedvező anyagcsere a szív- és érbetegségek megelőzésére is szolgál. A fokozott testmozgás hozzájárul a kövérség kezeléséhez, a jó erőnléthez és hangulathoz. Több időnk jut a sportra, a kerti munkára és más tevékenységre. Az izommunka növeli a jókedvet serkentő endorfinok és encefalinok termelődését. Ezek ugyanakkor megvédenek a depresszió és a stressz ellen, csökkentik a drog- és alkoholéhséget.
Egy Csehországban végzett felmérés szerint a nyári időszámítás bevezetésével csak a megkérdezettek 9 százalékának voltak gondjai, és közülük is csak 11 százalék számolt be egészségi panaszokról. A többi megkérdezett pozitívnak tartotta a nyári időszámítás bevezetését.
A humán bioklimatológia rendszeresen feldolgozza a meteorológiai állomások és speciális állomások adatait, és ennek alapján meghatározza, hogy egészséges és beteg embereknek mely éghajlatú üdülők a legmegfelelőbbek. Foglalkozik továbbá azzal, hogyan viselkedik az ember bizonyos éghajlati viszonyok között. Tanulmányozza a zárt és félig zárt helyiségek mikroklímáját és kapcsolatát a makroklímával, figyeli a lakótelepek klimatikai viszonyait és keresi a kedvező tényezőket, amelyek a klímaterápiának megfelelnek. Kutatja, hogyan lehet az embert klímával kezelni. A bioklimatológiai ismereteket a kedvezőtlen meteorológiai tényezők elleni védelemre, az időjárás okozta betegségek kivédésére lehet használni.