A nyári éjszakák miért rövidebbek, mint a téliek?
2009-05-20 18:23:00

Télen, amikor a Föld déli féltekéje fordul jobban a Nap felé, akkor a mi napkelténk-napnyugtánk is délfelé tolódik el, majdnem délkeleti-délnyugati irányba. Ilyenkor laposabban is érnek bennünket a napsugarak és hosszabb időre is takarja el szemünk elől a tengelye körül forgó földgolyó. Nyáron pont fordítva van: ekkor a Nap már egyre inkább északkeleten-északnyugaton kel, illetve nyugszik. Ilyenkor jóval magasabban is jár a nappali égbolton. Az idő is rövidebb, amit a Föld árnyékos oldalán töltünk éjszakánként.

Áldás a víz!

A víz hatalmas és kemény szelleme, ha tisztelettel bánunk vele, megmutatja lágy, gondoskodó tiszta alakját is. A víz már évezredek óta szimbolizálja a tisztaságot,

Mennyi az esélye egy halálos kimenetelű villámcsapásnak?

Statisztikai adatok szerint, mely a népesség egészére levetített villámbaleseteket veszi alapul ennek esélye 1:28 000. Ez az érték azonban jó néhány egyéb tényezőtől is függ.

A világ új 7 természeti csodája

A világ hét épített csodája bizonyára mindenki számára ismertek. Kevésbé ismertek azonban a természeti csodák, következnek tehát ezek.

Mit jelent az eső intenzitása?

Amikor a levegő feláramlik, a magassággal egyre alacsonyabb a hőmérséklet, a melegebb légrétegben még gáznemű nedvesség láthatóvá válik, kicsapódik, felhő képződik.

Egyedülálló medencénk

A Kárpát-(Pannon)medencét északról és keletről a Kárpátok hegyvonulata, délről a Dinári hegység, míg nyugatról a Déli- és Keleti-Alpok határolják.

Napimádjunk helyesen

A nyár a napozás, a strandolás, a strandon lebarnulás, majd a nyaralás végeztével az azzal való dicsekvés ideje. De napozni csakis helyesen szabad,
- - : - - - - : - -
- - : - - - - : - -
Hirdetés:
Hirdetés:
Ajánlott oldalak