Ausztráliában piacra dobták a Tasmania Rain néven palackozott, esővizet. A föld légkörének legtisztább területe Tazmánia felett van, ebből csinált most jó üzletet néhány üzletember. Az esővíz nem éri el a földet, egyenesen a tározókba esik, majd palackozzák a csodát. 750 ml-s kiszerelésben 5.41 dollárért, 375 ml-est pedig 3.66 dollárért vesztegetik. Azonban mi is tudunk kiváló minőségű ivóvizet csinálni a természet legtisztább ajándékából.
Először be kell szerezni egy tárolót, és rákötni a ház ereszcsatornáját, melyet szűrőkkel szerelünk fel. Az esővíz a legtisztább formája az ivóvíznek, de kezeletlen állapotban ne igyuk, mert túl kicsi az ásványi anyag tartalma. Német cégek műanyag tárolót ajánlanak, de ez nem a legjobb. Ha mégis a műanyag tároló mellett döntünk, tegyünk ki egy mészkőágyat, amelyből a víz kioldhatja a kellőmennyiségű ásványi anyagot, és semlegesíti a víz savtartalmát. Ezután jól tárolható lesz ebben a tartályban is, máskülönben megposhad. Létezik azonban a betontartályos megoldás is, mely esetében nincs szükség mészkőágyra, mert a víz a betonból is megkapja a szükséges tartalmakat. A tároló mindig a föld alatt van, ahol az állandó hőmérsékleten egészséges, tisztító hatású baktériumtelepek jelennek meg, így a víz sokáig tárolható és fogyasztható marad.
Az ásványvíz-kitermelő cégek előszeretettel hangsúlyozzák a palackozott vizeik ásványi anyag tartalmának fontosságát, pedig a vízből csak nagyon keveset vesz fel a szervezetünk. A táplálkozásban sokkal fontosabb az ásványi anyagok megléte. Nekünk nem is emiatt fontos az általunk begyűjtött esővíz tartalma, hanem a tárolás szempontjából. A betontartályban tárolt víz kalcium tartalma alacsony, így a víz is lágy marad. Összehasonlítva az így előállított vizek árait (külföldi adatok alapján): csak 0,02 euróba kerül az így előállított víz literje, míg a palackozott vizek 0,40-0,80 euróba kerülnek, pedig a minőségük ugyanolyan.